brezdomci.jpgdogodki.jpgotroci_in_mladi.jpgprostovoljci.jpgstarsi.jpgvzd.jpg

Postani prostovoljec!

Vabimo te, da se nam pridružiš kot prostovoljec! Prostovoljci skupaj pomagamo otrokom, brezdomcem in drugim ljudem v stiski.

Kje lahko pomagaš?

Dobrodelna akcija »Vincencijev koledar 2018/19«

Tudi letošnjo jesen bo marsikatera slovenska župnija sodelovala pri dobrodelni akciji »Vincencijev koledar 2018/19«.

Nov Vincencijev koledar bo na voljo po župnijah v okviru omenjene akcije, lahko pa ga naročite tudi po elektronski pošti (info@drustvo-vzd.si) ali po telefonu (041 286 454). Priporočen prispevek za koledar znaša 10 evrov.

Veseli smo, da lahko skupaj gradimo dom za vse, ki ga nimajo. Bog poplačaj za vsak vaš dar!

V veselju moliti in delati

Zaključek drugega avgustovskega tedna (od 9. do 12. avgusta) so tradicionalno zaznamovale duhovne vaje v hribih, ki jih je pripravilo Društvo prostovoljcev Vincencijeve zveze dobrote. Nastanjeni smo bili v domu Triglavska roža v Trenti, ki je prijazno gostila našo skupino 16–18 udeležencev.

Okvir za spomin na lepe poletne trenutke

Avgustovska mladinska maša je bila nova priložnost, da se z otroci dobimo na ustvarjalni delavnici v mladinskih prostorih.

Daj naprej - Oratorij 2018

V tednu med 2. in 7. julijem je na Mirenskem Gradu potekal oratorij z naslovom Daj naprej! Ob liku Friderika Ireneja Barage smo spoznavali, kako živeti srečno in veselo ter kako do sreče pomagati tudi drugim. Za en teden smo se preselili v pravo indijansko vas, o čemer je pričal velik vigvam na glavnem prizorišču.

Da bomo tudi mi kot sončnice

Po nedeljski mladinski maši smo se zbrali v mladinskih prostorih na druženju in delavnici za otroke. Bliža se nam poletje, zato smo posejali poletne rože.

Ta veseli dan na Mirenskem Gradu

V Društvu prostovoljcev Vincencijeve zveze dobrote smo preteklo soboto, 3. 6. 2018, na Mirenskem Gradu pripravili piknik z delovno akcijo za brezdomce in prostovoljce. Skupaj smo se srečali z željo, da bi praznovali vse, kar smo skupaj doživeli v tem šolskem letu.